SK
EN
Pergola
s vyspádovanou strechou
Pergolové markízy sa zaraďujú medzi masívne konštrukcie v našom sortimente. Sú vhodné na terasy, na vytvorenie tieniacej plochy pri vstupe domov, malé altánky alebo na väčšie stavby vyžadujúce pevnú konštrukciu pergolovej markízy.

Pergolové markízy sú vytvorené z pevnej hliníkovej konštrukcie odolnej voči korózii, vetru a dažďu. Konštrukcia pergolovej markízy zabezpečuje pevné ukotvenie a zároveň jej mohutnosť vytvára odolnosť voči počasiu.

V posledných rokoch čoraz viac ľudí si zvolí práve pergolové markízy na prekrytie terasy. Výhody pergoly ocenia nielen majitelia rodinných domov, ale aj majitelia hotelov a reštaurácii.

Pergoly sú vyrobené z masívnej hliníkovej konštrukcie. Pri pergolách s vyspádovanou strechou vodiace koľajnice sú kotvené o stenu budovy a ležia na predných stĺpoch, ktoré zároveň slúžia na odvodnenie pergoly. V niektorých prípadoch je možné postaviť samostojacu pergolu ukotvenú do zeme.

Aby pergola dostatočne tienila a zabezpečila tepelný komfort pre Vás, používame špeciálne trojvrstvové Blackout PVC. Jedná sa o nepremokavú látku, ktorá je veľmi ľahko čistiteľná.

Pergola je vhodná do každého ročného obdobia. Pri vhodnom sklone znesú aj snehovú záťaž 20kg/㎡. Vzhľadom na naše slovenské nevypočítateľné počasie hlavne v oblastiach, kde za jednu noc môže napadnúť aj väčšie množstvo snehu, odporúčame pergolu na zimu stiahnuť. Látka pergoly pri pri stiahnutom stave "parkuje" pod pevnou strieškou, ktorá ju chráni pred snehom a padajúcim lístím.

Otváranie a zatváranie pergoly zabezpečuje elektrický motor overenej značky Somfy. Pergoly ovládate diaľkovým ovládaním. Je možné si zvoliť pergolu aj s bodovým LED osvetlením, ktoré ovládate s rovnakým diaľkovým ovládačom ako pergolu. Svetlá sú s funkciou stmievania a svietia teplým bielym svetlom.

Bočné steny pergoly môžete zatieniť so zvislou markízou (viac tu) alebo zatvoriť posuvnými zaskleniami. Tým zabránite prúdeniu nepríjemnému studenému vetru počas chladnejších večerov. Ak používate ohrievače, teplo neuniká, ale ostáva vo vnútri pergoly. (viac o zasklení tu)


Max šírka jedného modulu: 13m
Možnosť postavenie viacero modulov vedľa seba
Max výsun: 10m
Max vzdialenosť medzi prednými stĺpmi: 4,5m (po konzultácii 6m)


Základné farby hliníkovej konštrukcie: RAL9016 biela, RAL8013 béžová, RAL8014 hnedá, RAL9007 sivá, RAL7016 antracitová, RAL9005 čierna
Iné RAL farby podľa dohody.

Farby blackout PVC látok: biela, béžová, sivá

Látka Polyplan Pergola Opaque je špeciálna 3 vrstvová látka. Váha:
760 g/m2, ťahová pevnosť: 2500N/50mm. Látka neprepúšťa svetlo, je 100% vodotesná.Látka Soltis W96 čiastočne prepúšťa svetlo, ale odrazí 96%
slnečného lúča . Váha: 620g/m2. Táto látka je 100% vodotesná.

Polyplan Pergola Opaque
Soltis W96
Zjednodušená konštrukcia terasovej markízy typizovaná na slovenské stavby (výška a šírka balkónov bytoviek) je cenovo dostupná pre každého. Namiesto klasického plátna Sattler, ponúkame Vám markízy s perforovanou (dierkovanou) látkou FERRARI SOLTIS , pri ktorej nestrácate vizuálny kontakt s okolím ani pri spustenej polohe.
Čo v prípade, ak prší alebo fúka vietor ?

Ak má markíza dostatočný sklon a voda stíha odtekať , markíza môže byť vypustená. Odporúčame však čo najviac zmenšiť plochu markízy / narolujte markízu aspoň na 2/3 jej plochy / . Mokré plátno môžete narolovať, je to neplesnivý materiál, avšak výrobca odporúča plátno čo v najkratšej dobe vysušiť.

Markízy sú stavané na mierny vietor. Ak už vietor dvíha prednú časť markízy na viac, ako 20 cm, markíza sa musí zrolovať. Nikdy nenechávajte markízu vypustenú, ak odchádzate z domu, len v prípade, ak máte markízu na elektrický pohon s čidlom na vietor.


Ako sa kotví markíza, ak mám zateplený dom ?

Samozrejme najideálnejšie je, ak nás kontaktujete už počas výstavby. Konzoly sa namontujú pred zateplením, markíza sa usadí po dokončení fasády. Ak už dom je zateplený, časť izolácie pod konzolami / cca 7 cm x 16 cm /sa odstráni a vystuží sa tvrdím materiálom. Tento vyrezaný otvor prekryje samotná konzola markízy.


Dom mám postavený z Porothermu. Udrží táto tehla markízu ?

Udrží to len vtedy, ak sa tehla prevŕta a konzoly sa upevnia pomocou závitových tyčí. Odporúčame kotviť markízu do betónového prekladu.


Aká predpríprava je nutná, ak chcem markízu na elektrický pohon ?

V prípade ak markíza bude ovládaná s diaľkovým ovládačom, stačí vyviesť kábel 4 x 1,5 k jednému koncu markízy.

Ak markíza bude ovládaná vypínačom, platí to isté, ako pri diaľkovom ovládaní + je nutné viesť kábel cez skrinku na vypínač. Vypínač dodáme my.
info@ihpeurope.sk | +421 (55) 633 79 36