SK
EN
Predokenné
markízy
Predokenné markízy sa umiestňujú na okná z vonkajšej strany a majú najúčinnejšie chladenie interiéru. Jedná sa o vertikálne markízy ktoré sú vhodné na okná, na balkóny, na terasy a okná umiestnené na fasáde stavby a na bočné tienenie pergol. Majú vynikajúce izolačné vlastnosti pred prehrievaním interiéru, pretože ich účinok je ešte pred dopadom slnečných lúčov na sklo okna.

Markízy na vonkajšiu stranu okna môžu byť tvorené dierkovanou látkou, alebo pevným lamelovým systémom. Konštrukcia predokenných markíz umožňuje mechanické riadenie alebo elektronický systém zatienenie interiéru. Sú montované na fasády alebo okenné rámy.

Predokenná markíza MINIBOX 95: konštrukcia z extrudovaného hliníku, hranatá kazeta s rozmerom 95 mm x 95 mm. Bočné vedenie s protihlukovými kefkami. Ovládanie elektrickým pohonom.
Maximálne rozmery: šírka do 300 cm, výška do 250 cm.
Základné farby konštrukcie sú: biela RAL 9016, hnedá RAL 8019, sivý Elox.
Predokenná markíza ZIP SCREEN 95 – na prvý pohľad je identická s predokennou markízou MINIBOX 95. Významný rozdiel je v špeciálnom bočnom vedení. na krajoch látky je navarený ZIP, ktorý po celej výške ostáva uchytený vo vodiacej lište. ZIP SCREEN 95 s perforovanou látkou nahrádza funkciu siete proti hmyzu.

Predokenná markíza EASY - minimalistická konštrukcia s perforovanou látkou. Ovládanie pružinou, kľukou alebo elektrickým pohonom. Valec Ø 60, Ø 70 mm Ø 85 mm bez kazety. Bočné vedenie s oceľovým lankom alebo bez bočného vedenia
Zjednodušená konštrukcia terasovej markízy typizovaná na slovenské stavby (výška a šírka balkónov bytoviek) je cenovo dostupná pre každého. Namiesto klasického plátna Sattler, ponúkame Vám markízy s perforovanou (dierkovanou) látkou FERRARI SOLTIS , pri ktorej nestrácate vizuálny kontakt s okolím ani pri spustenej polohe.
Zjednodušená konštrukcia terasovej markízy typizovaná na slovenské stavby (výška a šírka balkónov bytoviek) je cenovo dostupná pre každého. Namiesto klasického plátna Sattler, ponúkame Vám markízy s perforovanou (dierkovanou) látkou FERRARI SOLTIS , pri ktorej nestrácate vizuálny kontakt s okolím ani pri spustenej polohe.
Čo v prípade, ak prší alebo fúka vietor ?

Ak má markíza dostatočný sklon a voda stíha odtekať , markíza môže byť vypustená. Odporúčame však čo najviac zmenšiť plochu markízy / narolujte markízu aspoň na 2/3 jej plochy / . Mokré plátno môžete narolovať, je to neplesnivý materiál, avšak výrobca odporúča plátno čo v najkratšej dobe vysušiť.

Markízy sú stavané na mierny vietor. Ak už vietor dvíha prednú časť markízy na viac, ako 20 cm, markíza sa musí zrolovať. Nikdy nenechávajte markízu vypustenú, ak odchádzate z domu, len v prípade, ak máte markízu na elektrický pohon s čidlom na vietor.


Ako sa kotví markíza, ak mám zateplený dom ?

Samozrejme najideálnejšie je, ak nás kontaktujete už počas výstavby. Konzoly sa namontujú pred zateplením, markíza sa usadí po dokončení fasády. Ak už dom je zateplený, časť izolácie pod konzolami / cca 7 cm x 16 cm /sa odstráni a vystuží sa tvrdím materiálom. Tento vyrezaný otvor prekryje samotná konzola markízy.


Dom mám postavený z Porothermu. Udrží táto tehla markízu ?

Udrží to len vtedy, ak sa tehla prevŕta a konzoly sa upevnia pomocou závitových tyčí. Odporúčame kotviť markízu do betónového prekladu.


Aká predpríprava je nutná, ak chcem markízu na elektrický pohon ?

V prípade ak markíza bude ovládaná s diaľkovým ovládačom, stačí vyviesť kábel 4 x 1,5 k jednému koncu markízy.

Ak markíza bude ovládaná vypínačom, platí to isté, ako pri diaľkovom ovládaní + je nutné viesť kábel cez skrinku na vypínač. Vypínač dodáme my.
info@ihpeurope.sk | +421 (55) 633 79 36