SK
EN
Zasklievanie
Čoraz častejšie sa stretávame s posedením na záhradách. Vyrastajú nám záhradné, drevené a hliníkové altánky a pergoly, ktoré sú vystavené vonkajším poveternostným pomerom. S vyrastajúcimi altánkami a pergolami na záhradách vznikajú aj nároky na ich ochranu. Jedným z najobľúbenejších spôsobov ochrany je zaskievanie.

Predĺžte si grilovaciu sezónu na Vašej terase. Ochrana pred vetrom a dažďom v štýlovom prevedení. Posuvné sklá s 3 a 5 koľajnicovým systémom Vám umožnia zatvoriť bočné strany altánkov a pergól, jednoducho a rýchlo. Zasklením altánkov získate väčší komfort, zvýšite hodnotu Vašej letnej záhrady.

Posuvné zasklenie s 10 mm kaleným alebo s 8 mm bezpečnostným sklom je vhodné ako pre rodinné domy tak aj pre reštaurácie a hotely.

Ak sa chcete viac dozvedieť o možnostiach vonkajšieho alebo vnútorného zasklievania pozrite si našu špecializovanú stránku zasklito.sk.

Môžete si vybrať z dvoch typov koľajníc.

1) Typ SL - nakoľko výška je len 8mm a má skosené nábehové hrany, považuje sa za bezbariérovú koľajnicu. Je vhodná do frekventovaných priestorov . Tiež je ideálna na rozdelenie priestorov v interiéry.

Zasklenie SL pri väčšom daždi, hlavne pri nárazovom vetre môže čiastočne prepustiť vodu

2) Typ SH - koľajnica s výškou 24mm slúži zároveň ako žľab. Odvádza dažďovú vodu do rohov koľajnice, kde cez odtokové otvory odvádza vodu smerom von.

Medzi jednotlivými panelmi sú minimalistické hliníkové profily so štetinkami, ktoré slúžia na utesnenie medzery medzi dvoma panelmi.

Rozmery:
Max výška otvoru: 2,300m (po konzultácii 2,5m)
Max šírka otvoru: 6m
Max šírka panelu: 1m


Zjednodušená konštrukcia terasovej markízy typizovaná na slovenské stavby (výška a šírka balkónov bytoviek) je cenovo dostupná pre každého. Namiesto klasického plátna Sattler, ponúkame Vám markízy s perforovanou (dierkovanou) látkou FERRARI SOLTIS , pri ktorej nestrácate vizuálny kontakt s okolím ani pri spustenej polohe.
Zjednodušená konštrukcia terasovej markízy typizovaná na slovenské stavby (výška a šírka balkónov bytoviek) je cenovo dostupná pre každého. Namiesto klasického plátna Sattler, ponúkame Vám markízy s perforovanou (dierkovanou) látkou FERRARI SOLTIS , pri ktorej nestrácate vizuálny kontakt s okolím ani pri spustenej polohe.
Čo v prípade, ak prší alebo fúka vietor ?

Ak má markíza dostatočný sklon a voda stíha odtekať , markíza môže byť vypustená. Odporúčame však čo najviac zmenšiť plochu markízy / narolujte markízu aspoň na 2/3 jej plochy / . Mokré plátno môžete narolovať, je to neplesnivý materiál, avšak výrobca odporúča plátno čo v najkratšej dobe vysušiť.

Markízy sú stavané na mierny vietor. Ak už vietor dvíha prednú časť markízy na viac, ako 20 cm, markíza sa musí zrolovať. Nikdy nenechávajte markízu vypustenú, ak odchádzate z domu, len v prípade, ak máte markízu na elektrický pohon s čidlom na vietor.


Ako sa kotví markíza, ak mám zateplený dom ?

Samozrejme najideálnejšie je, ak nás kontaktujete už počas výstavby. Konzoly sa namontujú pred zateplením, markíza sa usadí po dokončení fasády. Ak už dom je zateplený, časť izolácie pod konzolami / cca 7 cm x 16 cm /sa odstráni a vystuží sa tvrdím materiálom. Tento vyrezaný otvor prekryje samotná konzola markízy.


Dom mám postavený z Porothermu. Udrží táto tehla markízu ?

Udrží to len vtedy, ak sa tehla prevŕta a konzoly sa upevnia pomocou závitových tyčí. Odporúčame kotviť markízu do betónového prekladu.


Aká predpríprava je nutná, ak chcem markízu na elektrický pohon ?

V prípade ak markíza bude ovládaná s diaľkovým ovládačom, stačí vyviesť kábel 4 x 1,5 k jednému koncu markízy.

Ak markíza bude ovládaná vypínačom, platí to isté, ako pri diaľkovom ovládaní + je nutné viesť kábel cez skrinku na vypínač. Vypínač dodáme my.
info@ihpeurope.sk | +421 (55) 633 79 36