SK
EN
Automatizácia
domácnosti


Pre pohodlné, bezpečné a úsporné bývanie

Automatizovaná domácnosť vám ponúkne výnimočný komfort, bezpečie a úspory na energiách. Jednoducho a rýchlo tak môžete ovládať svoje garážové brány, vjazdové brány, ale aj osvetlenie a tienenie.

Predstavujeme automatizáciu domácnosti v podaní našej partnerskej spoločnosti Somfy!

Ovládajte svoju automatizovanú domácnosť jednoducho a rýchlo.

Ako automatizácia domácnosti funguje?

V automatizovanej domácnosti ovládate všetky kompatibilné zariadenia pomocou diaľkového ovládača, alebo prostredníctvom smartphonu či tabletu. Môžete tiež nechať pracovať vopred vytvorené scenáre. Zvoliť si môžete jeden zo systémov automatizácie domácnosti od spoločnosti Somfy - systém TaHoma®, alebo Connexoon. Zoznámte sa s odpoveďami na najčastejšie otázky ohľadne automatizácie domácnosti na internetovej stránke spoločnosti Somfy.

Somfy Tahoma

So systémom TaHoma® ovládate na diaľku prakticky celý dom.

O systéme TaHoma®

TaHoma® je komplexný systém automatizácie domácnosti. Jednotlivé prvky domácnosti prepojí do jedného celku, môžete tak celý svoj dom ovládať, nech ste kdekoľvek. Systém sa stará o vaše pohodlie a bezpečnosť. Poskytuje spätnú väzbu, napríklad keď garážová brána detekuje prekážku, ktorá znemožňuje jej zatvorenie.

Somfy Tahoma

So systémom TaHoma® ovládate na diaľku prakticky celý dom.

O systéme Connexoon

Systém Connexoon funguje na princípe troch aplikácií pre váš smartphone, z ktorých každá sa stará o inú časť vášho domova. Jedna o tienenie, druhá o brány, tretia o terasu. V reči Somfy ide o aplikácie Connexoon Window, Connexoon Access a Connexoon Terrace. Ovládanie aplikácií, respektíve prvkov domácnosti je rovnako jednoduché ako pri systéme TaHoma®. Systém Connexoon však neprepojí celú domácnosť – môžete si zvoliť jednu aplikáciu, alebo vybrať ľubovoľnú kombináciu dvoch aplikácií a ovládať tak napríklad tienenie a vjazdovú a garážovú bránu.

Somfy ovladac

Connexoon funguje na princípe troch intuitívnych aplikácií


Somfy ovladac

Dozvedieť sa viac


Prajete si vedieť viac?

Nech už vás zaujíma konkrétny systém, alebo sa len chcete informovať, čo môže prechod na automatizovanú domácnosť priniesť práve vám, sme tu pre vás.
Rakúska látka značky SATTLER je impregnovaná - nepremokavá, farbostála, odolná proti pliesni. Neobsahuje žiadne chemikálie, ktoré by boli škodlivé pre Vaše zdravie.

Konštrukcia sa skladá z hliníkových a pozinkovaných častí a tak korózia súčiastok je vylúčená.

Markízy sú dostupné aj so strieškami alebo s boxom.

Ovládanie môže byť mechanické alebo elektronické. Elektrický pohon a diaľkové ovládanie sa stáva neoddeliteľným príslušenstvom markíz. Ich kombináciami s čidlom na vietor a slnko Vám garantujeme úplný komfort.
Zjednodušená konštrukcia terasovej markízy typizovaná na slovenské stavby (výška a šírka balkónov bytoviek) je cenovo dostupná pre každého. Namiesto klasického plátna Sattler, ponúkame Vám markízy s perforovanou (dierkovanou) látkou FERRARI SOLTIS , pri ktorej nestrácate vizuálny kontakt s okolím ani pri spustenej polohe.
Zjednodušená konštrukcia terasovej markízy typizovaná na slovenské stavby (výška a šírka balkónov bytoviek) je cenovo dostupná pre každého. Namiesto klasického plátna Sattler, ponúkame Vám markízy s perforovanou (dierkovanou) látkou FERRARI SOLTIS , pri ktorej nestrácate vizuálny kontakt s okolím ani pri spustenej polohe.
Čo v prípade, ak prší alebo fúka vietor ?

Ak má markíza dostatočný sklon a voda stíha odtekať , markíza môže byť vypustená. Odporúčame však čo najviac zmenšiť plochu markízy / narolujte markízu aspoň na 2/3 jej plochy / . Mokré plátno môžete narolovať, je to neplesnivý materiál, avšak výrobca odporúča plátno čo v najkratšej dobe vysušiť.

Markízy sú stavané na mierny vietor. Ak už vietor dvíha prednú časť markízy na viac, ako 20 cm, markíza sa musí zrolovať. Nikdy nenechávajte markízu vypustenú, ak odchádzate z domu, len v prípade, ak máte markízu na elektrický pohon s čidlom na vietor.


Ako sa kotví markíza, ak mám zateplený dom ?

Samozrejme najideálnejšie je, ak nás kontaktujete už počas výstavby. Konzoly sa namontujú pred zateplením, markíza sa usadí po dokončení fasády. Ak už dom je zateplený, časť izolácie pod konzolami / cca 7 cm x 16 cm /sa odstráni a vystuží sa tvrdím materiálom. Tento vyrezaný otvor prekryje samotná konzola markízy.


Dom mám postavený z Porothermu. Udrží táto tehla markízu ?

Udrží to len vtedy, ak sa tehla prevŕta a konzoly sa upevnia pomocou závitových tyčí. Odporúčame kotviť markízu do betónového prekladu.


Aká predpríprava je nutná, ak chcem markízu na elektrický pohon ?

V prípade ak markíza bude ovládaná s diaľkovým ovládačom, stačí vyviesť kábel 4 x 1,5 k jednému koncu markízy.

Ak markíza bude ovládaná vypínačom, platí to isté, ako pri diaľkovom ovládaní + je nutné viesť kábel cez skrinku na vypínač. Vypínač dodáme my.
info@ihpeurope.sk | +421 (55) 633 79 36