SK
EN
Hliníkové
pergoly
Hliníkové pergoly a hliníkové altánky sú veľmi obľúbené a dodávajú moderný štýl Vašej záhrade či terase.Pevná konštrukcia montovaná z hliníkových profilov vytvára stabilné prostredie odolné voči poveternostným podmienkam.

Ku hliníkovému altánku je možné pridať aj vlastný odkvapový systém, ktorý dokonale odvedie vlhkosť a vodu zo strechy altánku do odpadových vôd. Riešenie je vhodné pre celoročne plánované hliníkové konštrukcie altánkov.

Hliníkové altánky je možné vytvoriť aj ako samostatné konštrukcie. Môžete tak vytvoriť moderný prístrešok na záhrade alebo pri dome.


Základný hliníkový altánok bez odkvapu - COMFORT

Skvelý pomer : cena - kvalita
Konštrukcia pozostáva z hliníkových profilov 50x100 mm hrúbky 2 mm
Prekrytie plným polykarbonátom 6 mm
Šírka pergoly je neobmedzená
Max hĺbka altánku bez stredovej podpery : 4 m
Max hĺbka altánku so stredovou podperou : 6 m
Vhodné na prekrytie terás, bazénov, schodísk, parkovacích miest.
Základné farby : RAL 7016 antracit, RAL 7039 šedá, RAL 9016 biela, RAL 8014 hnedá


Luxusný hliníkový altánok s integrovaným odkvapom - PREMIUM

Hliníkové altánky Premium svojim novodobým dizajnom, integrovaným odvodnením patria medzi najelegantnejšie prekrytia terás. Systém spojov altánku bol navrhnutý takým spôsobom, aby jednotlivé spoje profilov dokonale zapadali do seba takmer bez viditeľných spojov. Zasklením bočných stien získate ozajstnú outdoorovú obývačku. Zasklenie je možné realizovať aj dodatočne.
Hliníkové altánky PREMIUM síce patria do cenovo vyššej triedy, ich cena je primeraná vzhľadu a komfortu daného produktu.

Prekrytie s lepeným sklom VSG 44.2
Max šírka altánku : neobmedzená
Max hĺbka altánku bez stredovej podpery : 4 m
Max hĺbka altánku so stredovou podperou : 8 m
Základné farby: RAL 9010 biela, RAL 7016 antracit, RAL8014 hnedá, RAL8019 tmavohnedá, RAL9007 šedá, RAL1013 béžová, RAL9005 čierna
Zjednodušená konštrukcia terasovej markízy typizovaná na slovenské stavby (výška a šírka balkónov bytoviek) je cenovo dostupná pre každého. Namiesto klasického plátna Sattler, ponúkame Vám markízy s perforovanou (dierkovanou) látkou FERRARI SOLTIS , pri ktorej nestrácate vizuálny kontakt s okolím ani pri spustenej polohe.
Zjednodušená konštrukcia terasovej markízy typizovaná na slovenské stavby (výška a šírka balkónov bytoviek) je cenovo dostupná pre každého. Namiesto klasického plátna Sattler, ponúkame Vám markízy s perforovanou (dierkovanou) látkou FERRARI SOLTIS , pri ktorej nestrácate vizuálny kontakt s okolím ani pri spustenej polohe.
Čo v prípade, ak prší alebo fúka vietor ?

Ak má markíza dostatočný sklon a voda stíha odtekať , markíza môže byť vypustená. Odporúčame však čo najviac zmenšiť plochu markízy / narolujte markízu aspoň na 2/3 jej plochy / . Mokré plátno môžete narolovať, je to neplesnivý materiál, avšak výrobca odporúča plátno čo v najkratšej dobe vysušiť.

Markízy sú stavané na mierny vietor. Ak už vietor dvíha prednú časť markízy na viac, ako 20 cm, markíza sa musí zrolovať. Nikdy nenechávajte markízu vypustenú, ak odchádzate z domu, len v prípade, ak máte markízu na elektrický pohon s čidlom na vietor.


Ako sa kotví markíza, ak mám zateplený dom ?

Samozrejme najideálnejšie je, ak nás kontaktujete už počas výstavby. Konzoly sa namontujú pred zateplením, markíza sa usadí po dokončení fasády. Ak už dom je zateplený, časť izolácie pod konzolami / cca 7 cm x 16 cm /sa odstráni a vystuží sa tvrdím materiálom. Tento vyrezaný otvor prekryje samotná konzola markízy.


Dom mám postavený z Porothermu. Udrží táto tehla markízu ?

Udrží to len vtedy, ak sa tehla prevŕta a konzoly sa upevnia pomocou závitových tyčí. Odporúčame kotviť markízu do betónového prekladu.


Aká predpríprava je nutná, ak chcem markízu na elektrický pohon ?

V prípade ak markíza bude ovládaná s diaľkovým ovládačom, stačí vyviesť kábel 4 x 1,5 k jednému koncu markízy.

Ak markíza bude ovládaná vypínačom, platí to isté, ako pri diaľkovom ovládaní + je nutné viesť kábel cez skrinku na vypínač. Vypínač dodáme my.
info@ihpeurope.sk | +421 (55) 633 79 36