SK
EN
Fólie a
plachty
Čoraz častejšie sa stretávame s posedením na záhradách. Vyrastajú nám záhradné, drevené a hliníkové altánky a pergoly, ktoré sú vystavené vonkajším poveternostným pomerom. S vyrastajúcimi altánkami a pergolami na záhradách vznikajú aj nároky na ich ochranu.

Prekrytie záhradných terás a altánkov je riešené často fóliou alebo ochranou nasadenou na drevené rámy či hliníkové konštrukcie. Rolovateľné fólie a plachty na altánky ochránia konštrukciu záhradných altánkov od vetra a dažďa.

Mechanizmus rolovateľnej ochrany, v podobe fólie alebo plachty na altánky, je riadený bez elektroniky, ručne. Plachta na altánku, vďaka konštrukčnému riešeniu, môže byť spustená alebo vytiahnutá. Môže sa regulovať svit, pôsobenie ochrany a získavate možnosť vytvoriť tepelnú izoláciu vo veternom a sychravom počasí. V našej ponuke nájdete priehľadné, priesvitné aj nepriehľadné plachty.

Pri spracovaní pokrytia altánkov plachtami a fóliami používame najnovšie technológie rezania s rovnými a pravouhlými rezmi. Pri spájaní plachty na altánky využívame zváranie teplým vzduchom, pričom zvary a spoje sú dokonalé a pevné. Fólie a plachty na altánky sú odolnejšie pri natáčaní, zvyšuje sa ich životnosť a plachta sa nekrčí.


Crystal Fix - najjednoduchšie riešenie je, keď plachta nie je rolovateľná, je pevná. Do farebného lemovania sú nabité kovové očká. Kovové očká sa upevňujú pomocou gumenej šnúrky, alebo krídlových matíc.

Crystal Handy - ručne rolovateľná fólia: Táto plachta je na svojej vrchnej strane prichytená k hranolu, resp. Vašej konštrukcii. Spodná časť farebného lemu skrýva v sebe polcolovú rúru. Táto rúra svojou váhou napína plachtu. V prípade, že fóliu chcete narolovať, uvoľníte rúru a ručne natočíte na ňu plachtu. Hore fóliu zaistíte remienkami. Nevýhodou tohto riešenia je to, že buď je plachta úplne spustená alebo je úplne natočená.

Crystal Standard - rolovateľná plachta s konštrukciou: Konštrukcia je identická ako konštrukcia balkónových markíz, t.j. Ø 85 valec, prevodovka, kľuka. Táto konštrukcia umožňuje zastaviť plachtu v ľubovoľnej polohe. Plachtu môžete kľukou natočiť na valec. Dolná časť farebného lemu skrýva v sebe 3/4 colovú rúru alebo hliníkový profil. V spustenej polohe rúru, resp. hliníkový profil môžete zaistiť a spätným chodom napnúť plachtu.

Zjednodušená konštrukcia terasovej markízy typizovaná na slovenské stavby (výška a šírka balkónov bytoviek) je cenovo dostupná pre každého. Namiesto klasického plátna Sattler, ponúkame Vám markízy s perforovanou (dierkovanou) látkou FERRARI SOLTIS , pri ktorej nestrácate vizuálny kontakt s okolím ani pri spustenej polohe.
Zjednodušená konštrukcia terasovej markízy typizovaná na slovenské stavby (výška a šírka balkónov bytoviek) je cenovo dostupná pre každého. Namiesto klasického plátna Sattler, ponúkame Vám markízy s perforovanou (dierkovanou) látkou FERRARI SOLTIS , pri ktorej nestrácate vizuálny kontakt s okolím ani pri spustenej polohe.
Čo v prípade, ak prší alebo fúka vietor ?

Ak má markíza dostatočný sklon a voda stíha odtekať , markíza môže byť vypustená. Odporúčame však čo najviac zmenšiť plochu markízy / narolujte markízu aspoň na 2/3 jej plochy / . Mokré plátno môžete narolovať, je to neplesnivý materiál, avšak výrobca odporúča plátno čo v najkratšej dobe vysušiť.

Markízy sú stavané na mierny vietor. Ak už vietor dvíha prednú časť markízy na viac, ako 20 cm, markíza sa musí zrolovať. Nikdy nenechávajte markízu vypustenú, ak odchádzate z domu, len v prípade, ak máte markízu na elektrický pohon s čidlom na vietor.


Ako sa kotví markíza, ak mám zateplený dom ?

Samozrejme najideálnejšie je, ak nás kontaktujete už počas výstavby. Konzoly sa namontujú pred zateplením, markíza sa usadí po dokončení fasády. Ak už dom je zateplený, časť izolácie pod konzolami / cca 7 cm x 16 cm /sa odstráni a vystuží sa tvrdím materiálom. Tento vyrezaný otvor prekryje samotná konzola markízy.


Dom mám postavený z Porothermu. Udrží táto tehla markízu ?

Udrží to len vtedy, ak sa tehla prevŕta a konzoly sa upevnia pomocou závitových tyčí. Odporúčame kotviť markízu do betónového prekladu.


Aká predpríprava je nutná, ak chcem markízu na elektrický pohon ?

V prípade ak markíza bude ovládaná s diaľkovým ovládačom, stačí vyviesť kábel 4 x 1,5 k jednému koncu markízy.

Ak markíza bude ovládaná vypínačom, platí to isté, ako pri diaľkovom ovládaní + je nutné viesť kábel cez skrinku na vypínač. Vypínač dodáme my.
info@ihpeurope.sk | +421 (55) 633 79 36