SK
EN
Terasové
markízy
Markízy na terasu spĺňajú najvyššie normy a požiadavky zákazníkov. Zabezpečia príjemné a pohodlné sedenie počas slnečných dní a zároveň sú vhodným tieniacim zariadením, ktoré je výsuvné a môže byť mechanické alebo riadené elektronikou. Sú vhodné nielen pre domácnosti, ale sú obľúbenou tieniacou technikou aj pre reštaurácie, kaviarne a obchody.

Terasové markízy dodávame v niekoľkých variantoch, ktoré splnia požiadavky na ceny od nenáročných, po komfort vyžadujúcich zákazníkov. Konštrukčné prevedenia terasových markíz sú vhodné na terasy všetkých vlastníkov bytov a domov. Terasové markízy sú vyrobené z odolnej hliníkovej alebo pozinkovanej konštrukcie, ktorá odolá korózii.

Rakúska látka značky SATTLER je impregnovaná - nepremokavá, farbostála, odolná proti pliesni. Neobsahuje žiadne chemikálie, ktoré by boli škodlivé pre Vaše zdravie.

Konštrukcia sa skladá z hliníkových a pozinkovaných častí a tak korózia súčiastok je vylúčená.

Markízy sú dostupné aj so strieškami alebo s boxom.

Ovládanie môže byť mechanické alebo elektronické. Elektrický pohon a diaľkové ovládanie sa stáva neoddeliteľným príslušenstvom markíz. Ich kombináciami s čidlom na vietor a slnko Vám garantujeme úplný komfort.
Zjednodušená konštrukcia terasovej markízy typizovaná na slovenské stavby (výška a šírka balkónov bytoviek) je cenovo dostupná pre každého. Namiesto klasického plátna Sattler, ponúkame Vám markízy s perforovanou (dierkovanou) látkou FERRARI SOLTIS , pri ktorej nestrácate vizuálny kontakt s okolím ani pri spustenej polohe.
Zjednodušená konštrukcia terasovej markízy typizovaná na slovenské stavby (výška a šírka balkónov bytoviek) je cenovo dostupná pre každého. Namiesto klasického plátna Sattler, ponúkame Vám markízy s perforovanou (dierkovanou) látkou FERRARI SOLTIS , pri ktorej nestrácate vizuálny kontakt s okolím ani pri spustenej polohe.
Čo v prípade, ak prší alebo fúka vietor ?

Ak má markíza dostatočný sklon a voda stíha odtekať , markíza môže byť vypustená. Odporúčame však čo najviac zmenšiť plochu markízy / narolujte markízu aspoň na 2/3 jej plochy / . Mokré plátno môžete narolovať, je to neplesnivý materiál, avšak výrobca odporúča plátno čo v najkratšej dobe vysušiť.

Markízy sú stavané na mierny vietor. Ak už vietor dvíha prednú časť markízy na viac, ako 20 cm, markíza sa musí zrolovať. Nikdy nenechávajte markízu vypustenú, ak odchádzate z domu, len v prípade, ak máte markízu na elektrický pohon s čidlom na vietor.


Ako sa kotví markíza, ak mám zateplený dom ?

Samozrejme najideálnejšie je, ak nás kontaktujete už počas výstavby. Konzoly sa namontujú pred zateplením, markíza sa usadí po dokončení fasády. Ak už dom je zateplený, časť izolácie pod konzolami / cca 7 cm x 16 cm /sa odstráni a vystuží sa tvrdím materiálom. Tento vyrezaný otvor prekryje samotná konzola markízy.


Dom mám postavený z Porothermu. Udrží táto tehla markízu ?

Udrží to len vtedy, ak sa tehla prevŕta a konzoly sa upevnia pomocou závitových tyčí. Odporúčame kotviť markízu do betónového prekladu.


Aká predpríprava je nutná, ak chcem markízu na elektrický pohon ?

V prípade ak markíza bude ovládaná s diaľkovým ovládačom, stačí vyviesť kábel 4 x 1,5 k jednému koncu markízy.

Ak markíza bude ovládaná vypínačom, platí to isté, ako pri diaľkovom ovládaní + je nutné viesť kábel cez skrinku na vypínač. Vypínač dodáme my.
info@ihpeurope.sk | +421 (55) 633 79 36