SK
EN
Markízy
na zimné záhrady
Fasády stavieb s presklenými plochami sa najmä v letných mesiacoch pri intenzívnom slnečnom svite prehrievajú. Markízy je možné umiestniť na dom, zimnú záhradu vo vonkajšom prostredí alebo aj z interiéru. Najčastejšie sa markízy umiestňujú na zimné záhrady na vonkajšiu stranu presklenej plochy a majú elektronicky riadený systém, ktorý je ovládaný priamo z interiéru stavby alebo zimnej záhrady. Kvalitné screenové látky zaručujú, že markízy na zimné záhrady a na terasy splnia najvyššie požiadavky tienenia a ochrany pred prehrievaním sklenených plôch. Vaša zimná záhrada tak môže byť chránená v lete.

Markízy na zimné záhrady umožňujú dokonalé tienenie sklenených plôch aj z interiéru. Zvyčajne sú mechanického charakteru, môžu byť však riadené aj elektronickým systémom s citlivými senzormi.

Markízy umiestnené v interiéri bránia voči prehrievaniu v dôsledku slnečného svetla, vytvárajú tieniacu plochu a v interiéri vytvárajú príjemné prostredie. Interiérové markízy pri mechanickom riadení nie sú vždy napnuté, môžu byť ovládané kľukou alebo lankom.


Interiérová markíza DELTA S

Tento typ markízy keďže nie je napnutý, t.j. využíva len gravitačnú silu, musí mať sklon minimálne 10°. Ovládanie je možné lankom (na ľubovoľnom kraji, do 12 m2), kľukou (v strede) alebo elektrickým pohonom. Tkanina je vyrobená z jednotlivých panelov, ktoré majú šírku 35 cm. Vodiace lanká sú z nerezovej ocele s priemerom 1,6 mm. Typ DELTA umožňuje spojiť a ovládať viac systémov naraz.
Maximálne rozmery: šírka od 65cm do 325 cm, výsun od 1,25 m do 6 m.
Sklon: od 10° do 35°
Základná farba konštrukcie je biela RAL 9016.

Interiérová markíza EASY
Minimalistická konštrukcia s perforovanou látkou. Ovládanie len kľukou. Valec Ø 85 mm bez kazety. Bočné vedenie v hliníkových lištách. Kľukou zrolujete z valca také množstvo látky, aby ste zaistili rúru do hákov, ktoré sú na protiľahlej stene zimnej záhrady namontované paralelne s valcom, následne napnete látku točením kľuky spätným chodom.

Exteriérová markíza MIKRA
Napnutý tieniaci systém pre zimné záhrady na horizontálne a šikmé sklenené panely. Vhodný pre malé a stredne veľké sklenené plochy. Maximálny rozmer je 4,5 m x 4,5m. Lano, ktoré beží v bočných lištách, napína látku v každej polohe. Bočné lišty, bubon a čelný profil je z hliníka, valec z pozinkovanej ocele (Ø 90 mm).

Exteriérová markíza ALTO
Na rozdiel od typu MIKRA, masívnejšia konštrukcia tejto markízy umožňuje zatienenie aj väčších plôch. Šírka do 5,5 m, výsun do 6m, maximálna plocha 28 m2. V prípade ešte väčšej plochy, typ ALTO umožňuje ovládať dve markízy jedným motorom, s maximálnou šírkou 8 m, alebo maximálnou plochou 40 m2.
Zjednodušená konštrukcia terasovej markízy typizovaná na slovenské stavby (výška a šírka balkónov bytoviek) je cenovo dostupná pre každého. Namiesto klasického plátna Sattler, ponúkame Vám markízy s perforovanou (dierkovanou) látkou FERRARI SOLTIS , pri ktorej nestrácate vizuálny kontakt s okolím ani pri spustenej polohe.
Zjednodušená konštrukcia terasovej markízy typizovaná na slovenské stavby (výška a šírka balkónov bytoviek) je cenovo dostupná pre každého. Namiesto klasického plátna Sattler, ponúkame Vám markízy s perforovanou (dierkovanou) látkou FERRARI SOLTIS , pri ktorej nestrácate vizuálny kontakt s okolím ani pri spustenej polohe.
Čo v prípade, ak prší alebo fúka vietor ?

Ak má markíza dostatočný sklon a voda stíha odtekať , markíza môže byť vypustená. Odporúčame však čo najviac zmenšiť plochu markízy / narolujte markízu aspoň na 2/3 jej plochy / . Mokré plátno môžete narolovať, je to neplesnivý materiál, avšak výrobca odporúča plátno čo v najkratšej dobe vysušiť.

Markízy sú stavané na mierny vietor. Ak už vietor dvíha prednú časť markízy na viac, ako 20 cm, markíza sa musí zrolovať. Nikdy nenechávajte markízu vypustenú, ak odchádzate z domu, len v prípade, ak máte markízu na elektrický pohon s čidlom na vietor.


Ako sa kotví markíza, ak mám zateplený dom ?

Samozrejme najideálnejšie je, ak nás kontaktujete už počas výstavby. Konzoly sa namontujú pred zateplením, markíza sa usadí po dokončení fasády. Ak už dom je zateplený, časť izolácie pod konzolami / cca 7 cm x 16 cm /sa odstráni a vystuží sa tvrdím materiálom. Tento vyrezaný otvor prekryje samotná konzola markízy.


Dom mám postavený z Porothermu. Udrží táto tehla markízu ?

Udrží to len vtedy, ak sa tehla prevŕta a konzoly sa upevnia pomocou závitových tyčí. Odporúčame kotviť markízu do betónového prekladu.


Aká predpríprava je nutná, ak chcem markízu na elektrický pohon ?

V prípade ak markíza bude ovládaná s diaľkovým ovládačom, stačí vyviesť kábel 4 x 1,5 k jednému koncu markízy.

Ak markíza bude ovládaná vypínačom, platí to isté, ako pri diaľkovom ovládaní + je nutné viesť kábel cez skrinku na vypínač. Vypínač dodáme my.
info@ihpeurope.sk | +421 (55) 633 79 36